Igår skickade jag en länk till min man. På ett fritidshus på Österlen som jag nog inte kan leva utan. Jag tror han kommer att ignorera det mailet. Eller hävda att man visst kan leva det huset. Däremot inte utan ett hus i Norrland. Som vi tydligen bara måste ha. Trots att det knappt används. Min man samlar på hus. Bara inte såna hus som jag vill ha. Men tänk, långa sandstränder, underbar småstad och människor med ljuvlig dialekt. Tror jag skulle känna mig hemma. Och drömma, det bör man göra! bilderna är lånade från www.ystad.se
..och ibland en tanke eller två!

Åh vilket fint arrangemang! Har letat efter en sådan ljusslinga länge...♥
SvaraRaderadet är en minivariant, kanske letar du efter de stora isf kan jag tipsa om att In my house i Ronneby har dem. Denna minivariant köptes på TGR, billigt som tusan :)
RaderaJättefint! Vart kommer slingan ifrån?
SvaraRaderaDet här är en batteridriven mini-ljusslinga som är köpt på TGR dvs billigt som tusan. :) (TGR Helsingborg, väla i detta fallet)
Radera