Fortsätt till huvudinnehåll

Underbart!

Ny mjuk fin tomte köptes på konstrundan (!) i våras, äntligen fick jag ta fram den. Mjuka tomtar är fina!
Två nya ljusstakar har inhandlats för året. Ljusstaken "midja" blev det, tycker de är stilrena och snygga. Mannen fick dem i present av mig, jag tror han blev jätteglad :)

Kommentarer

  1. Ja, tomten blev ju verkligen fin där. Ångrar lite att jag inte köpte någon...Jag förstår att Niklas blev hur glad som helst :-) Kram från systern

    SvaraRadera

Skicka en kommentar

Populära inlägg i den här bloggen

Känna sig hemma

Igår skickade jag en länk till min man.  På ett fritidshus på Österlen som jag nog inte kan leva utan.  Jag tror han kommer att ignorera det mailet. Eller hävda att man visst kan leva det huset. Däremot inte utan ett hus i Norrland. Som vi tydligen bara måste ha. Trots att det knappt används.  Min man samlar på hus.  Bara inte såna hus som jag vill ha. Men tänk, långa sandstränder, underbar småstad och människor med ljuvlig dialekt. Tror jag skulle känna mig hemma.  Och drömma, det bör man göra! bilderna är lånade från www.ystad.se

Byta ut och fräscha upp

Jag rensar i min garderob.  För att slippa se de där snygga sakerna. Som ändå inte passar. Och bara gör mig irriterad när jag ser dem. Ovan tex. Supersnygga mörkbruna skor i skinn från GANT. Aldrig använda.  För jag har dragit någon led i foten som gör att jag inte kan ha dem.  Trots de var så sköna. Stilrena. Snygga. Jag har sorterat ut klänningar som inte passar. Byxor. Blusar. Osv osv. Lite försöker jag sälja. Balklänningar. Skorna ovan. Något ni behöver? Vad jag ska ha i min garderob istället? Jo jag ska till Barcelona nästa vecka. Så jag tänker. Att det nog löser sig. Några tips på Barcelona?  Restauranger. Shoppingställen. Most-do:s. Rester med några tjejkompisar.  Ska bli underbart. Men det behöver jag nog inte säga.

Underbara :)

Vin, tjejer, god mat och alldeles alldeles underbart!